0
משתמש קיים
שכחתי סיסמא

משתמש חדש, הירשם עכשיו:

השימוש בצמחי מרפא ותכשירים צמחיים לטיפול בבעיות בריאות שכיחות מקובל ביותר בקרב האוכלוסייה. אנו מביאים כאן לידיעתכם מידע אודות אפשרויות הטיפול הצמחי במחלות נפוצות.

טחורים

טחורים

למרות שרבים טועים לחשוב כי הטחורים נמנים עם בעיות מערכת העיכול, הרי שהם מוגדרים רפואית כבעיה של מערכת הדם הוורידית. מדובר בוורידים גדושים, תפוחים ומודלקים המסבים לבעליהם טרדה גדולה, לעתים עד כדי פגיעה חמורה באיכות החיים ובתפקוד היומיומי. הטיפול הצמחי המקובל בטחורים משלב טיפול פנימי לשם שיפור בזרימת הדם הוורידית, לצד יישום חיצוני המתמקד בחיזוק דפנות הוורידים וכיווץ הטחורים עד להחלמה מלאה.
למידע נוסף
קדחת השחת

קדחת השחת

אביב הגיע ולא רק פסח בא. עונת האביב מוכרת כעונה המשופעת ביותר בתופעות אלרגניות, בעיקר אלו הנגרמות על ידי אבקני פרחים ועצים הנישאים באוויר כחלק מתהליך ההאבקה האופייני לתקופה זו. קדחת השחת, הקרויה לעיתים גם אלרגיה עונתית, הינה הנפוצה שבביטויים האלרגניים; כ-30% מכלל האוכלוסייה העולמית לוקים בה ולרוב תתפרץ במהלך גילאי העשרים. הטיפול הצמחי בקדחת השחת מתמקד בהשפעה נוגדת אלרגיה לשם הפחתת התסמינים, לצד השפעה רחבה יותר הפונה למקורות הליקוי.
למידע נוסף
אסטמה

אסטמה

אסטמה הינה מחלת ריאות כרונית, לעיתים קרובות עם רקע אלרגי, המתבטאת בהתקפים המאופיינים בהתכווצות השריר העוטף את הסמפונות והיווצרותה של ליחה עודפת המובילה לחסימתן. שכיחותה של המחלה עולה מזה מספר עשורים, היא נפוצה בקרב האוכלוסייה הצעירה ונמנית עם מחלות הילדות הכרוניות.
למידע נוסף
דלקות בדרכי השתן

דלקות בדרכי השתן

דלקות בדרכי השתן הן אחד המצבים הזיהומיים השכיחים ביותר, כאשר המזהם העיקרי המוביל לדלקת הוא מאגר החיידקים הטבעי בגוף. הדלקת תתפרץ בנשים בעיקר בשלוש תקופות חיים: בינקות, עם תחילת קיום יחסי מין, ובגיל המעבר. אצל גברים, לעומת זאת, הבעיה תתרחש בגיל מבוגר יותר, בעקבות אצירת שתן כרונית הנגרמת מהגדלה שפירה של הערמונית. הטיפול הצמחי בזיהומים של דרכי השתן יתמקד בפעילות מעוררת חיסון ונוגדת זיהום, מיתון התהליך הדלקתי והקלה בתסמינים; טיפול מניעתי אף עשוי להפחית הישנות של דלקות.
למידע נוסף
תסמונת גיל המעבר

תסמונת גיל המעבר

תקופת גיל המעבר הינה תהליך ביולוגי טבעי המתרחש בחייה של כל אישה. עם זאת, התסמינים האופייניים לתקופה זו מהווים מטרד עבור נשים רבות, בשל שורה של שינויים גופניים ונפשיים הנובעים מירידה ברמות ההורמונים הנקביים, ואשר עלולים לפגוע באיכות החיים ובבריאות הכללית. לטיפול הצמחי יכולת להקל משמעותית בתסמינים, להשיב את האיזון ההורמונלי לתקנו ולסייע לאישה בהתמודדות עם הפרק החדש בחייה.
למידע נוסף
יתר כולסטרול וטריגליצרידים

יתר כולסטרול וטריגליצרידים

יתר כולסטרול וטריגליצרידים בדם נמנים עם המחלות השכיחות ביותר בעולם המערבי, ומהווים אחד הגורמים המשמעותיים להתפתחות טרשת עורקים ומחלות לב וכלי דם. לצמחי המרפא השפעה נרחבת הכוללת וויסות רמות הכולסטרול והטריגלצירידים בדם. חלקם משפיעים ישירות על תפקוד הכבד והמטבוליזם של שומנים וכולסטרול, בעוד אחרים מסייעים לגוף להתמודד באופן יעיל יותר עם ערכים גבוהים ולא תקינים.
למידע נוסף
שפעת

שפעת

החורף מגיע ועימו הקור, הלחות ו... השפעת. כאחת המחלות הותיקות והנפוצות ביותר, השפעת הינה מחלה נגיפית המתפשטת על פני הכדור במהלך התפרצויות עונתיות. מדי שנה תוביל למיליוני הדבקויות בקרב האוכלוסייה העולמית ולעשרות אלפים בישראל; תינוקות, ילדים ומבוגרים כאחד.
למידע נוסף
אל-וסת (אמנוריאה)

אל-וסת (אמנוריאה)

לא מעט נשים סובלות מאל-וסת, תופעה העשויה להתבטא כהפסקה ארוכה בין וסתות הגורמת לקשיים בתזמון מועד הביוץ וכניסה להריון. כפי שידוע הן מהמסורת הרפואית והן מהמחקר המודרני, ביכולתה של רפואת הצמחים לתת מענה משמעותי לבעיה ולהוביל להסדרה של המחזור החודשי כמו גם להופעת הביוץ ולשיפור הפוריות.
למידע נוסף